Copyright Radka Lankašová, webdesign & developed by: 5Q.
|
Moje vysoce citlivá klientka mi vyprávěla o dni, kdy se málem psychicky i fyzicky zhroutila v práci.
Celý den měla jednu schůzku za druhou. Tři z nich se týkaly velmi problematického projektu. Jedné dominoval arogantní kolega, který měl svůj den. A druhé emotivní kolegyně, která předvedla své obvyklé spektrum emocí.
Půlku dne strávila v zasedačce, kde byly rozbité žaluzie a na ni tam bylo příliš světla. Do toho všeho začali dělníci před firmou s odstraňováním povrchu silnice kvůli opravám sítí.
Na konci dne potřebovala vyřídit několik emailů, ale už byla ve stavu, že jedna jediná informace či kontakt s kolegou by její přetížené nervové soustavě způsobil kolaps. Zaklapla notebook, odčipla si, nastoupila do auta a jela rovnou do parku, který má po cestě domů.
Tam si lehla na lavičku, zavřela oči a 20 minut jen ležela a dýchala. Následující hodinu už byla schopná otevřít oči, pozorovat stromy, vnímat krásu kolem sebe a načerpat dostatek sil na zbývající cestu domů, kde si dala sprchu a šla hned spát.
Zbytek pracovního týdne zvládla s vypětím sil a celý víkend strávila v tichu bytu a lesa. Díky tomu se dostala zpátky do rovnováhy a mohla následující týdny opět fungovat.
Klientka patří mezi 10 – 20% populace, která je vysoce citlivá. Znamená to, že je všímavější než ostatní, analyzuje svoje okolí podrobněji a všímavěji a získané informace zpracovává důkladněji než ostatní, což vede k přetížení a přestimulování. Naštěstí to už o sobě ví a umí se sebou pracovat. Proto z práce „utekla“ a okamžitě zahájila svou regeneraci.
Chcete se o vysoké citlivosti dozvědět víc? A jak ji zvládnout v korporátu? Přijďte na náš pražský prvolistopadový seminář: https://institut-pro-vysokou-citlivost.cz/seminar-vysoce-citlivi-lide-v-korporatnim-svete/
#vysokacitlivost #vysokacitlivostjedar #prijdsedozvedetvic